Login Pop-up

Cart empty
košík je prázdný
čtvrtek 25 duben 2024

Nina Jindřichová

Akademická sochařka Nina Jindřichová a sochařství se věnuje již bezmála třicet let. Po studiu na gymnáziu studovala na Střední grafické škole na Hollarové náměstí v Praze. V roce 1988 absolvovala obor sochařství na Akademii výtvarných umění v Praze u akademického sochaře Jiřího Kryštůfka.

Na Akademii se potkala se svým budoucím manželem Josefem Jindřichem, který zde v té době pracoval jako štukatér. S ním založila v roce 1990 Sochařský a štukatérský ateliér.

Od r. 1989 spolupracovala s Josefem Jindřichem na realizaci autorských sochařských děl významných českých autorů jako například H. Demartiniho, J. Hány, S. Hanzíka, J. Hendrycha, K. Gebauera, M. Gabriela, M. Knížáka, J. Kryštůfka, S. Kolíbala, K. Stádníka, K. Nepraše, Č. Sušky a dalších, dnes početně zastoupených ve sbírkách Národní galerie v Praze.

Zajímá se o klasické i moderní sochařství, tradiční sochařské techniky a moderní materiály. Zájem o řemeslo a klasické sochařské postupy jí pak přivedly k restaurování sochařských děl. Této činnosti se s přestávkami věnuje od roku 1997, kdy začala spolupracovat s renomovanými restaurátory.

V roce 2012 ukončila obhajobou restaurátorských prací studium na Akademii výtvarných umění v programu Celoživotního vzdělávání v oboru Restaurování sochařských děl v Restaurátorské sochařské škole prof. akademického sochaře Petra Siegla.

Od roku 2013 je držitelem licence MKČR Povolení k restaurování kulturních památek nepolychromovaných sochařských uměleckých děl z kamene, sádry, štuku a keramiky.

Fotografie

snimek (1)

snimek (3)

Štukatérství
Trnová 25, Mníšek pod Brdy 252 10
Czech Republik

Tel., fax: 00420 257 730 240
Mobil: 00420 605 590 848

Map
LIKE / PLUS
Scroll to top