Login Pop-up

Cart empty
košík je prázdný
čtvrtek 25 duben 2024

O Sochařském a štukatérském ateliéru

Sochařský a štukatérský ateliér vznikl krátce po listopadové revoluci v r. 1990. V podstatě se jeho náplň a činnost formovala a rozvíjela ještě před rokem 1990. Zpočátku byla podstatnou činností Sochařského a restaurátorského ateliéru realizace sochařských děl, zhotovování forem a odlitků až po finální povrchovou úpravu. V 90. letech tak s naším přispěním vznikla řada děl tehdy zavedených i začínajících umělců. Například jsme se podílely na počátcích tvorby M. Gabriela a Č. Sušky. Vznikly tak v 90. letech plastiky z probarveného polyesteru od M. Gabriela – Písař, Pták, Minotaurus, Židle z buráků aj. , od Č. Sušky můžeme zmínit Totem, Vrbu, Toreadora, objekty M. Knížáka například I-lona, Madona, série Mutantů, Nový ráj, Tvor , Hrad a další.

Ještě před rokem 1990 též začala naše spolupráce s restaurátory. Tato spolupráce nás následně přivedla k vlastní restaurátorské a umělecko - řemeslné činnosti. Zde jsme mohli uplatnit naše bohaté zkušenosti při zhotovování náročných klínových forem a následně při zhotovení jejich kopií z umělého kamene.

Již 23 let jsme připraveni plnit nejnáročnější projekty. Z toho důvodu se neustále učíme novým věcem, objevujeme a testujeme nové materiály vhodné pro využití ve výtvarné praxi.

Štukatérství
Trnová 25, Mníšek pod Brdy 252 10
Czech Republik

Tel., fax: 00420 257 730 240
Mobil: 00420 605 590 848

Map
LIKE / PLUS
Scroll to top